Kraliyet ailesi şokta: Eski kayınpederinin saldırısına uğradı

Arnavutluk’un veliaht prensi olan Leka’nın, eski eşi Prenses Elia’nın babası tarafından saldırıya uğradığı ortaya çıktı.

Kısa bir süre önce boşanma kararı alan Leka ve Elia’nın video görüntüleri sosyal medyaya sızdı. Görüntülerde 41 yaşındaki Leka’nın 41 yaşındakİ Elia ve 73 yaşındaki babası Gjergj Polikron Zaharia ile kavga ettiği anlar görülüyor.

Arnavutluk’un veliaht prensi olan Leka kendisine bazı cisimlerle vurulduğunu ve saldırıya maruz kaldığını söyledi. Prenses Elia ve babasının Prens’e saldırdığı saray tarafından da duyuruldu.

Açıklamalar üzerine Prenses Elia sessizliğini bozdu ve Albanian Daily News’e konuştu. Prenses Elia, “Ben korkunç kavgayı ayırmaya çalışıyordum. Bu benim ve ailem için çok zor bir durum, çünkü eve döndüğümde Leka’yı 73 yaşındaki babama şiddet uygularken bulmak hiç kolay değil. Durdurmaya çalışmam dışında çatışmanın benimle hiçbir ilgisi yok. Her şey için yargıya başvuracağım” dedi.

“VİDEOLAR POLİSE TESLİM EDİLDİ”

Bunun üzerine Arnavutluk kraliyet mahkemesi sosyal medya üzerinden tartışmayla ilgili bir açıklama yayınlayarak yerel polisi görüntüleri internete sızdırmakla suçladı.

Açıklamada, “Prens Leka 5 Mart öğleden sonra eski eşi ve eski kayınpederi tarafından güçlü nesnelerle fiziksel saldırıya uğramış ve bu anın videoları sosyal ağlarda halka açık hale getirilmiştir. Videolar sadece Prens Leka tarafından kendisine uygulanan şiddetin maddi kanıtı olarak polise teslim edilmiştir. Ancak sır olarak kabul edilmesine rağmen, bu materyaller açıklamayla birlikte sosyal ağlarda ve medyada geniş bir şekilde dolaşıma girerek hoş olmayan görüntüler ve şiddet içeren içerikler yaymıştır” dedi.

Ocak ayında çift evliliklerinin “işlevini yitirdiği” gerekçesiyle boşanma kararı almıştı. Arnavutluk kraliyet ailesi mensubu Leka, şarkıcı Elia ile 2016 yılının Ekim ayında Arnavutluk’un başkenti Tiran’da evlenmiş ve çift 2020 yılında bir kız çocuk sahibi olmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x